Oblasti použití robotického svařování

[image:igm-railwaybuilding]

V každé oblasti průmyslového svařování a řezání existují aplikace podporované igm Robotersysteme.

Igm má pověst specialisty pro rozsáhlé projekty, které jsou založený na dlouhodobých významných zakázkách z těžkého strojírenství od roku 1980. Skutečností jsou systémy s pozemním pojezdem až do délky 100 m, které jsou navrženy tak, aby uspokojily speciální požadavky tohoto odvětví. Komponenty ve velikosti větší než jsou standardní rozměry, jež se používají při konstrukci mostů anebo stavbě lodí, se vyrábějí použitím svařovacích systémů na portálech schopných svařovat komponenty do šířky 25 m a výšky 8 m.

Stavební stroje s igm svařovacími roboty

Naše zařízení pro výrobu stavebních strojů se skládají ze samostatných strojů nebo celých výrobních linek s více svařovacími buňkami a systémy pro automatické nakládání a vykládání. Svařovací podmínky jsou často velmi náročné vzhledem k extrémním tloušťkám materiálů, ale naši roboti jsou schopni se vyrovnat s tolerancemi při polohování, posunem švů nebo deformacemi při svařování prostřednictvím laserových kamerových systémů, které umožňují velmi přesné svařování.

Železniční průmysl s igm svařovacími roboty

igm dodává řadu robotických systémů po celém světě pro svařování různých komponentů kolejových vozidel včetně motorů, rámů, otočných podvozků, bočnic, střech, čelních panelů pro nákladní vozy a vagóny, lokomotivy, vysokorychlostní vlaky, vagóny metra a tramvaje.

Jeřáby s igm svařovacími roboty

Více než desítky různě velkých komponentů pro otočné věžové jeřáby, jako například otočné platformy nebo podvozky pro rychlostavitelné jeřáby, otočná převodová ložiska nebo obloukové výztuže pro otočné platformy lze svařovat igm svařovacími roboty. 

Těžební průmysl s igm svařovacími roboty

Ať už jde o důlní stroje pro povrchovou těžbu nebo zařízení pro hlubinnou těžbu, nabízíme vlastní řešení výroby nebo opravy jakéhokoli stroje. Pomocí automatického měření laserovým senzorem robota změříme opotřebení na dílech pro korečkové řetězy, které potom návarem obnovíme do původních rozměrů. Tím ušetříme spoustu času při repasi dílů a usnadníme přesnější plánování oprav náhradních dílů.

Kotle a nádoby s igm svařovacími roboty

Vysoce kvalitní kotle jsou uvnitř pokryty nerezovým plechem, aby se zabránilo korozi. To představuje při výrobě svařování dvou černých plechů, ale i černého a nerezového plechu. Oba spoje jsou řešeny v pomocí automatického systému výměny drátu přímo na robotu. Tento systém umožní kompletní svaření kotle v upínači bez ručního zásahu.

igm svařovací roboty pro různé aplikace

igm rovněž nabízí vhodná řešení pro neobvyklé aplikace, bez ohledu na to, zda chcete automatizovat výrobu hliníkových žebříků, hledat cestu jak ekonomickým způsobem svařit kotle, vyrobit popelnici, postavit most, lanovku anebo potřebujete zařízení pro výuku studentů – tam všude můžeme nabídnout vhodný typ zařízení pro každou aplikaci!

read more [http://www.igm-group.com/en/applications]